niedziela, 5 lutego 2017

Jak zrobić sok z aloesu

Niektórzy pamiętają, jak nasze babcie na skaleczone ręce nakładały liść aloesu i pocierały nim zranienie. Takie rany szybko się goiły. Miąższ z aloesy bowiem działa doskonale na skórę. Zawiera on ponad 140 biologicznie czynnych składników: aminokwasów, enzymów, witamin, minerałów, itp.

Sok z aloesy doskonale wpływa na układ immunologiczny, poprawia odporność organizmy i sprawia, że łatwiej radzimy sobie z wirusami, grypą, przeziębieniami oskrzeli oraz zapaleniami jelit czy wątroby. W aptekach możemy zakupić gotowy sok z aloesu. ze względu na fakt, iż sok z aloesu nie jest trwały i szybko się utlenia opiszemy jak zrobić sok samemu.Robimy sok z aloesu
  1. Przygotuj wszystko co będzie potrzebne do zrobienia soku. Przy uzyskiwaniu soku z aloesu ważna jest szybkość. Sok aloesowy przy styczności z powietrzem bardzo szybko się utlenia tracąc przy tym mnóstwo wartościowych składników.
  2. Zetnij z rośliny zdrowe liście. Do zrobienia soku z aloesu najlepiej nadają się rośliny 2-3 letnie. Następnie delikatnie nożem usuń boczne kolce a następnie wypłukuj liście pod czysta wodą.
  3. Przetnij liście wzdłuż na dwie części, i łyżką wydrąż przezroczysty żel.
  4. Szybko umieść żel z liści w misce, dodaj do niego soku z cytrusów np. z cytryn, pomarańczy  bub grejpfrutów - pomaga on na krótki czas ustabilizować narażony na czynniki zewnętrzne żel aloesowy jak również wzmocnić smak. Mieszaj całość mikserem przez 5 minut. Zamiast miksera możesz użyć sokowirówki. Pamiętaj by rozbity żel aloesowy spływał z sokowirówki do naczynia z sokiem z cytrusów na dnie.
  5. Gotowy sok przelej do ciemnej butelki, szczelnie zakręć i do razu włóż do lodówki. Tak przygotowany sok należy spożyć do tygodnia. Najsilniejsze działanie zdrowotne ma spożyty maksymalnie do 3 dni od przygotowania.
  6. Pij rozcieńczony w proporcji 2 łyżki soku z aloesu na szklankę wody. zamiast wody możesz użyć świeżego soku z pomarańczy lub grejpfrutów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...